Movieland (IT)

Nejen pro fanoušky filmu je balzámem na duši Movieland, který se nachází v těsné blízkosti Gardalandu. V tomto parku jsou nejen atrakce s filmovými motivy, ale také velkolepá představení (například Rambo, Starsky a Hutch a podobně). Neměli byste si nechat ujít návštěvu ponorky (U-571 – Submarine Simulator), kterou musíte absolvovat zásadně v pláštěnkách. Simulovaná havárie působí skutečně věrohodně. 

Vyhledávanou atrakcí je také akční jízda ve člunu Kitt SuperJet, ze které rozhodně neodejdete suší. S 3D brýlemi budete bojovat proti robotům v Android 3D. 

Ti otrlejší by neměli vynechat The Horror House, strašidelný dům, který se chlubí tím, že jen 40% návštěvníků této atrakce dojde až na konec.

Parádní projížďku filmovými kulisami včetně výbuchů a gejzírů vody si užijete v Magma 2.1. Tato atrakce je podobná Studio Tram Tour v Disneylandu.

Horské dráhy zde zastupuje například Diabolik Invertigo, nebo vodní Troncosaurus. Pro zklidnění nervů se můžete projet světem dinosaurů v atrakci s názvem Pangea.

A konečně můžete navštívit také Hollywood Action Tower, kde se po demolici věže spustíte volným pádem z výšky 50 metrů.