Disneyland (FR)

Disneyland je považován za nejoblíbenější evropský zábavní park a asi nemá smysl se o tom přít. Na své si tu přijde opravdu každý bez rozdílu věku, či pohlaví. Pokud si nepotrpíte na divoké horské dráhy (i ty tady ale najdete), je to místo přesně pro vás. V Disneylandu totiž najdete především projížďky a návštěvy do detailů propracovaných pohádkových světů.

Areál je rozdělen na pět hlavních částí (Adventureland, Frontierland, Mainstreet, Discoveryland, Fantasyland). Speciální kus parku potom tvoří Walt Disney Studio park. Před samotnou návštěvou je dobré si rozvrhnout kam půjdete. U hlavních atrakcí počítejte s dlouhými frontami (ty můžete předběhnout, pokud si zaplatíte takzvané fastpassy pro přednostní vstup). 

Kolem Disneylandu je samozřejmě mnoho různých hotelů, ale opravdový zážitek na vás čeká pokud se ubytujete v některém z pohádkových hotelů patřících přímo pod značku Disneylandu.

Adventureland

V této části Disneylandu si užijete horskou dráhu Indiana Jonese, vypravíte se na dobrodružství za piráty z Karibiku loďkou, nebo se projdete v koruně stromu, kde žil Robinson Crusoe. 

Frontierland

Dobrodružství jak z divokého západu vás čeká ve Frontierlandu. Dominantní atrakcí této části Disneylandu je horská dráha Big Thunder Mountain. Ta je obklopena jezerem, po kterém se plavíte na obrovském parníku (Thunder Messa Riverboat Landing). Velkým lákadlem je také dokonalý strašidelný dům Phantom Manor.

Fantasyland

Fantasylandu dominuje jednoznačně bludiště Alenky v říši divů. Krásná procházka je lemována postavami z filmu a na své si tu přijdou i dospělí. Patrně nejvíce navštěvovanou atrakcí Fantasylandu je ale Peter Pan. Závěsná dráha vás nechá proletět kouzelným světem Země nezemě. Vyhledávaný je také Malý svět, ve kterém projíždíte pohádkovým světem v lodičce.

Discoveryland

V discoverylandu najdete horskou dráhu Space Mountain Mission 2 a především velmi oblíbený Buzz Lightyear laser blast. V této dobrodružné vesmírné jízdě střílíte laserem Zorgy a další záporáky. Star Tour vás zavede do světa Hvězdných válek a projít si můžete také perfektní repliku Nautilu kapitána Nema.

Walt Disney Studios Park

Pro starší a dospělé (ale nejen pro ně) bude zřejmě nejzajímavější část parku právě tato. Zde se totiž nachází několik atrakcí, které jsou určeny náročnějším.

Předně je to projížďka Crush’s Coaster® v motivu oblíbené pohádky hledá se Nemo. Horská dráha láká na podmořské kulisy z filmu a divokou jízdu s želvákem.  Dalším je propracovaný padací výtah Twilight Zone Tower of Terror. Projížďku jako v akčním filmu potom zažijete v Studio Tram Tour®: Behind the Magic, kde budete v autě kličkovat mezi výbuchy, chrlící vodou, či se vyhýbat padajícímu kamionu. Tuto atrakci byste rozhodně neměli vynechat.