Gardaland (IT)

V blízkosti cyklisty a turisty vyhledávaného jezera Lago Di Garda se nachází krásný zábavní park Gardaland. Více než u jakéhokoliv jiného zábavního parku doporučujeme ubytování přímo v hotelu v areálu. Pokoje v hotelu jsou tématicky rozdělené a jejich interiér je laděn například do džungle, westernu, moře a podobně. V každém pokoji si také můžete zahrát hru, na jejímž konci získáte kód od trezoru s malým dárkem.

Více napoví video níže.

 

Gardaland přímo sousedí s Movielandem, parkem, který byste si rovněž neměli nechat ujít. Stejně jako v jiných zábavních parcích, i tady se musíte obrnit trpělivostí ve dlouhých frontách. I tady lze ovšem zakoupit předností vstupy na atrakce, které se zde nazývají Timsavery. I Gardaland je rozdělen do několika oblastí. Fantasy, Adventure a Adrenaline.

Fantasy

Areál Fantasy je určen nejmenším návštěvníkům. Dominantou je obří kolotoč Giostra Cavalli. Poměrně nově je zde například Kung Fu Panda Academy s malou horskou dráhou. Oblíbená je také například housenka Ortobruco Tour, nebo Peter Pan.

Adventure

V této části najdete především horskou dráhu Mammut, kterou zvládne zřejmě každý. Stejně jako v každém zábavním parku nesmí ani vGardalandu chybět piráti. V I Corsari: la Vendetta del Fantasma Gardaland projíždíte loďkou pirátskou vesnicí. Dominantou Adventure areálu je ovšem jednoznačně Ramses: Il Risveglio. Oblíbená střílečka ve stylu Buzz Lightyear laser blast se tentokrát odehrává ve vypiplaném starověkém Egyptě.

Adrenaline

Jak už název napovídá, atrakce Adrenaline jsou určeny těm náročnějším. Tady najdete většinu horských drah. Hlavní atrakcí je zřejmě Oblivion The Black Hole těsně následovaná náročným Blue Tornado. Většina návštěvníků si nenechá ujít divokého Raptora. Space Vertigo je atrakce, na které jste spouštěni velkou rychlostí po vertikální ose. Magic House je zajímavá návštěva válce, u kterého jsem doteď nepochopil jak funguje, ale zážitek je to vskutku adrenalinový. Pokud někdo ví, jak tato atrakce funguje, napište recenzi 🙂

Nejoblíbenější atrakce